Zelta Rieksts atbalsta ekspedīciju uz Grenlandi! - Zelta Rieksts down

Zelta Rieksts atbalsta ekspedīciju uz Grenlandi!

gemoss_saem_bioloiski_raotu_produktu_sertifiktu
Gemoss saņem bioloģiski ražotu produktu sertifikātu
2016.05.24
13557955_1614952922149147_4495061195458985177_n
Zelta Rieksts festivālā Lampa
2016.07.19
Show all

Zelta Rieksts atbalsta ekspedīciju uz Grenlandi!

6516414_ORIGINAL_1458025624

Zelta Rieksts ir priecīgs un lepns atbalstīt Ekspedīciju, kura norisināsies no 25. jūlija līdz 5. augustam.

Tā ir latviešu polārpētnieku pirmā zinātniskā ekspedīcija uz Grenlandi, kurā tiks pētīti ledāji un apkārtējās vides izmaiņas klimata pārmaiņu kontekstā.Paredzams, ka Grenlandē veikto pētījumu rezultāti veicinās Latvijas zinātnieku līdzdarbošanos starptautiska līmeņa Arktikas reģiona problēmu risināšanā, kas saistās ar pastiprināto ledāju kušanu. Pētījumu realizēšana Grenlandē sekmēs arī zinātnieku izpratni par agrāko apledojumu radīto reljefa formu veidošanos, kā arī nogulumu un derīgo izrakteņu izplatības likumsakarībām Latvijā.

Zinātnieki apņēmušies turpināt iesāktos ledāju pētījumus, regulāri īstenojot ekspedīcijas uz polārajiem reģioniem.

Pētījumos tiks izmantots mūsdienīgas ģeofizikālās metodes, tostarp Latvijas uzņēmuma Radsys ražotais ģeoradars, kas ļaus izvērtēt ledāju kušanas intensitāti un izmaiņas globālo klimata pārmaiņu rezultātā. Plānots, ka ekspedīcijā dosies Kristaps Lamsters, Jānis Karušs, Māris Krievāns un Agnis Rečs.

Līdz šim projekta dalībnieki ir veiksmīgi īstenojuši divas ekspedīcijas uz Mulajegidla ledāju Islandē, ar ko tika sākti Latvijas zinātnieku pētījumi ledājos, pilnveidota šādu pētījumu metodika un nepieciešamais aprīkojums.

Plānojot Grenlandes ekspedīciju, ir sākta sadarbība ar Viļņas Universitātes pētniekiem un Zinātnieku atbalsta centru Kangerlusuakā, Grenlandē. Tāpat ir sākta sadarbība ar Nacionālo Antarktikas zinātnisko centru Ukrainā un ir iesniegts kopīgs projekts ekspedīcijai uz Antarktīdu, jo Ukrainai piederošā Vernadska stacija Antarktīdas pussalas tuvumā varētu tikt izmantota kā atbalsta punkts ekspedīciju laikā.