Godži ogas! - Zelta Rieksts down

Godži ogas!

Screen Shot 2016-08-19 at 12.44.37
MINI gatavs skolai!
2016.08.19
b58cae__e_800x600x0
Makadāmijas rieksti!
2016.08.19
Show all

Godži ogas!

Screen Shot 2016-08-19 at 12.47.45

Godži ogas (Goji, Wolfberry ) sauc arī par laimes ogām -happy berry. To dzimtene ir Ķīna un Mongolija, taču Godži ogu krūmi atrodami arī Sibīrijā. Jau vairākus gadu tūkstošus tās ir tradicionālās austrumu medicīnas un ķīniešu ēdiennkartes sastāvdaļa un līdzīgi kā kartupeļi, tomāti un paprika ir nakteņu dzimtas krūms, tā ogas izskatās kā koraļļsarkanas rozīnes.

Ogām piemīt antibiotiskas pretvīrusu īpašības, un vienlaicīgi tās ir stiprs antioksidants. Tās izvada no organisma toksīnus, attīra asinis, uzlabo nieru darbību un stiprina plaušas. Labvēlīgi ietekmē asins veidošanos un nervu sistēmu. Savu popularitāti Godži ogas ieguva pateicoties 4 unikālu polisaharīdu saturam. Polisaharīdi ir sarežģīti ogļhidrāti.

(090702) -- YINCHUAN, July 2, 2009 (Xinhua) -- Farmers are busy harvesting the Chinese wolfberry fruits in Zhongning County of Ningxia Hui Autonomous Region in northwest China, July 2, 2009. More than 12,000 hectares of Chinese wolfberry are in the harvest season in Zhongning County. Ningxia is a leading production base of Chinese wolfberry, which has long been used in traditional Chinese medicine or as a tonic element. (Xinhua/Wang Peng) (dzl) godji2 

Godži satur arī 21 minerālu un 18 aminoskābes, no kurām astoņas ir neaizvietojamas (t.i., cilvēka organisms nav spējīgs tās sintezēt, līdz ar to tās ir jāuzņem ar barību). Augsts ir B1, B2, B6 un E vitamīnu saturs. C vitamīns Godži ogās ir 500 reizes vairāk, nekā apelsīnos. Godži ogas tiek minētas kā līdzeklis, kas ir spējīgs atjaunināt un attīrīt asinis.

Godži ogas: 

-palīdz saglabāt veselas acis līdz vecumam;

-stiprina imūnisistēmu, palīdz cīnīties ar vēža šūnām;

-palīdz uzturēt veselīgu zarnu mikrofloru, veicina gremošanu un vēdera izeju; 

-palīdz ārstēt hroniskas saslimšanas -astmu, alerģijas, vēzi;

-palīdz pret saindēšanos;

-ieteicama uzkoda sportistiem un fitnesa cienītājiem;

-palīdz cīņā ar stresu utt.

 

Kaltētas godži ogas Iesakām lietot kā uzkodu, pievienot brokastu pārslu maisījumam, biezputrām, salātiem, pašceptai maizei, dažādām kūkām, pudiņiem, saldējumam, salātiem utt. Ogas jāuzglabā tumšā, vēsā vietā.