Dabīgi žāvēti augļi - Zelta Rieksts down

Dabīgi žāvēti augļi

gemoss-ttt-riga-ekleru-meistarklase_web-124
“TTT Rīga” basketbolistes
2017.12.12
Screen Shot 2018-01-24 at 14.16.40
Mandeles!
2018.01.24
Show all

Dabīgi žāvēti augļi

zr_dzervene

SIA ''Gemoss'' ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Latvijā, kurš piedāvā plašā klāstā dabīgi žāvētos augļus. Tie ir bez konservantiem, bez pārtikas piedevām, bez saldinātājiem un bez aromātvielām, tiem ir saglabājusies īpašā augļu smarža, aromāts un garša. Izņēmums ir dzērvenes, kurām dabīgās skābās garšas un rūgtvielu satura dēļ, ir pievienots cukurs.

Žāvēti augļi ir ļoti veselīgi, jo tas ir koncentrēts enerģijas avots, satur uzturvielas, kas atrodas svaigajos augļos, īpaši daudz ir minerālvielas un mikroelementi. Ar tiem var ļoti labi kompensēt uzturvielu un minerālvielu (īpaši kālijs, magnijs) trūkumu, ko rada nepietiekams uzturs, kā arī to zudumu, kas rodas sportojot.

Žāvēti augļi ir bagāti ar šķiedrvielām un tādejādi veicina gremošanas trakta darbību. Tas ir īpaši svarīgi mazkustīga darba un dzīvesveida gadījumā, kā arī ceļošanas laikā. Tie ir ar zemu tauku saturu un nesatur holesterīnu, tajos nav “tukšo kaloriju’’, bet gan tikai vērtīgas uzturvielas.

Žāvētos augļus un ogas var izmantot visa gada garumā kā veselīgu uzkodu ēdienreizēs skolā, darba vietā vai mājās, tos var pievienot arī kā vērtīgu sastāvdaļu ēdieniem, kūkām, biezputrām, mussli, jogurtiem, salātiem u.t.t. Daudzi Āzijas virtuves ēdieni ar tiem pievienotajiem žāvētajiem augļiem iegūst īpašu burvību.

Izskats un garša 
Dabīgi žāvētiem augļiem un ogām ir ļoti izteikta tipiska smarža un intensīva garša. Tas ir tāpēc, ka to pagatavošanai tiek izmantoti tikai pilnīgi nogatavojušies, sulīgi augļi. Dažkārt tiem ir tumšāka krāsa, bet tas liecina par to dabīgumu. Šādi dabīgi žāvēti augļi ir ļoti piemēroti veselīgam uzturam, ļoti bieži tie tiek žāvēti saulē un dabīgos apstākļos.

Ja tiem ir augsts cukura saturs, uz tiem uzglabāšanas laikā var izdalīties augļu cukura- fruktozes kristāliņi, īpaši tipisiki tas ir vīģēm un datelēm. Tas ir normāli un nav bojāšanās vai kvalitātes zudums. Šis process notiek tāpēc, ka uz āru izdalās atlikušais mitrums un līdz ar to, uz virsmas izkristalizējas augļu cukurs.Tas nav pelējums un neietekmē produktu kvalitāti kopumā, bet liecina par šo augļu dabiskumu.

Uzglabāšana
Pareizi uzglabājot, žāvētus augļus var uzglabāt pat veselu gadu, tomēr nav ieteicams tos iegādāties ar rezervi, kas ir lielāks par 2 mēnešu patēriņu. Ieteicams uzglabāt vēsā, tumšā, labi vēdināmā un galvenokārt sausā vietā. Žāvēti augļi nav jāuzglabā hermētiski noslēgtos traukos, jo tie ir dabas produkti un turpinās dažādi procesi.

Diemžēl var rasties problēmas ar pārtikas kodēm. Mājas apstākļos ieteicams izmantot tirdzniecībā esošos feromonu slazdus -ar feromoniem pārklātu līmlenti vai papīru, kas piesaista kaitēkļus.

 

Zīmols ''Zelta Rieksts'' piedāvā iegādāties dažādus dabīgos žāvētos augļus, kā piemēram dabīgi žāvētus ananasu gabaliņus, ananasu ripiņas, mango gabaliņus, banānu šķēlītes u.c.